Personal

Valbo Transport AB

Ulf Johansson
Ägare
Ansvarig trafik Valbo
Bemanning, kundansvarig Valbo
Tel: 026-665264  070-8999005
ulf.johansson@valbotransport.se

Christina Eriksson 
Ägare 
Ansvarig Valbo 
Personalansvarig Gävle
Tel: 026-665263  070-8999003
christina.eriksson@valbotransport.se

Glenn Hansson 
Bemanning
Utbildning, YKB
Tel: 026-665262  070-8999006
glenn.hansson@valbotransport.se

Helene Jansson
Admin transportavd Valbo
Reklamationer
Tel: 026-665265  070-8999012
helene.jansson@valbotransport.se

Jimmy Hansson

Transportledare Fjärrtrafik Valbo
Tel: 026-665261 070-8999038
jimmy.hansson@valbotransport.se 

Stefan Bergwall
Transportledare Distribution, fordonsansvarig Valbo
Tel: 026-665267 070-8999031
stefan.bergwall@valbotransport.se



Dag Dahlström 
Terminal Gävle
Tel:070-8999037 
dag.dahlstrom@valbotransport.se



Metab

Helen Johansson
Ägare
Ansvarig Metab 
Personalansvarig Sundsvall/Östersund/Söderhamn/Hudiksvall
Tel: 026-665266  070-8999004
helen.johansson@valbotransport.se

Johan Halvarsson 
Ansvarig trafik Metab
Bemanning, kundansvarig Metab 
Tel: 070-8999062 
johan.halvarsson@valbotransport.se

Robert Engström
Transportledare Metab
Tel: 070-8999060
robert.engstrom@valbotransport.se

Inge Eriksson
Ansvarig Metab Arla-trafik 
Bemanning Metab Sundsvall/Söderhamn/Hudiksvall 
Tel: 070-8999063
inge.eriksson@valbotransport.se 

Jan Myhrgren
Fordonsansvarig Metab
Tel: 070-8999069
jan.myhrgren@valbotransport.se

Calle Nilsson
Bemanning Metab Östersund
Transportledare Metab Östersund
Tel: 070-8999098
calle.nilsson@valbotransport.se

















 







Transportförfrågan Beställare  
Till: Företag:
Från: Kontaktperson:
Vikt/Antal pall: Telefon:
Typ av transport:
Kyl Frys Värme
E-post